IQ LANDIA - Vodní laboratoř

Dnes jsme zavítali do IQ Landie na program Vodní laboratoř, kde žáci měli možnost seznámit se s hustotou kapalin. Nejprve byli žáci rozděleni do skupin a na jednotlivých stanovištích plnili zadané úkoly.  Na základě různých pokusů si ověřili a dozvěděli se, jaký význam má hustota vody pro lodní přepravu, zkusili si namíchat Archimédův koktejl složený z kapalin o různé hustotě, dále porovnávali stlačitelnost vody a vzduchu. Také se dozvěděli, co je to povrchové napětí a jakým způsobem se dá porušit, a také např. jak souvisí tvrdost vody s pěnivostí pracího prášku. Děti tak mají další zážitek a program se jim velice líbil :-)