Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - (DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ), INFORMACE

Anifilm - Čarodějův učeň 6.10.2020

V úterý 6. 10. 2020 odstartoval v Liberci mezinárodní festival animovaného filmu Anifilm. Dnes se jedná už o zavedený festival; první ročník proběhl v roce 2010. Až do loňského roku probíhalo veškeré promítání i doprovodné akce v Třeboni, letos je Anifilm poprvé v Liberci. Kromě odpoledního programu nabídli organizátoři i dopolední projekce, ty byly určeny zejména pro školy. 

Naše třída hned první den festivalu zhlédla film Čarodějův učeň. Tato pohádka vychází z lužickosrbské pověsti o Krabatovi, chudém sirotkovi, který se vyučí nejen řemeslu mlynářskému, ale i čarodějnictví. Knižní předlohu napsal Otfried Preussler, liberecký rodák s německými kořeny, a o velmi zdařilou animaci se postaral Karel Zeman, oceňovaný režisér. Ač se jedná o starší film (1977), třída si Čarodějova učně užila. 

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Jídelna
Školní časopis

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Ochutnávka legorobotiky (Marková)

Žáci druhého stupně, kteří mají zájem o práci v mezinárodním projektu Erasmus+ zaměřeném na legorobotiku a programování, navštívili dne 14.9.2021 dílnu iQFABLAB patřící pod libereckou IQlandii. 

Už tam budem (Pěničková)

Ve středu 8. září se naše dvě devítky – 9.B a 9.C – zúčastnily v liberecké iQLandii natáčení.

Nadcházející důležité akce

Sběr papíru - pátek 24. září 2021    7:15 hod. 

Ředitelské volno - pondělí 27. září 2021, školní družina uzavřena