VÝCHOVNĚ-VZDĚLÁVACÍ EKOPROGRAM ČIHAŘI NA JIZERCE (2. A)

Dne 18. 9. 2017, jsme společně s 2. B navštívili Jizerku. Kde pro nás byl připravený program. Šli jsme lesem, který byl plný různých hub. Dětem byly rozdány dalekohledy, přes které mohly pozorovat krásnou přírodu a zvěř. Po cestě nám pan Kavan vyprávěl zajímavostech v krajině. Potkali jsme čihaře se sítí a klecí na ptáky. Pan Kavan povyprávěl dětem o odchytu ptáčků do sítí a i o ptácích samotných. Ke konci okruhu nás čekalo to nejhezčí z výletu: kroužkování živých ptáků zaměstnanci muzea. Měli jsme možnost na živo vidět, jak se kroužkuje strakapoud, budníček malý i velký, králíček ohnivý, sýkorku uhelníčka ad. Po následném okroužkování a prohlídnutí, ptáci byli vypuštěni zpět do volné přírody. (další fotografie na webu 2.B)