EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY (2. A)

Zúčastnili jsme společně s 2. C Týdnu mobility, kterou konalo město pro veřejnost zdarma. Letošní Evropský týden mobility byl zaměřen na podporu nových forem přepravy obyvatelstva po městech pod heslem ,,Chytrá mobilita, silná ekonomika." Žáci v areálu skateparku u školy prošli několik stanovišť například: u týmu silniční bezpečnosti - znalosti pro cyklisty, u Městké policie - bezpečnosti na silnících, u města Liberce - památky a okolí Liberce, u IQ Landie - různé fyzikální a chemické pokusy a hlavolamy, u Aroonautů - spreje a u Veselé vědy - různé pokusy se zkumavkami, bateriemi apod. Za projití všemi stanovišti žáci dostali různé odměny (reflexní vesty, batůžky, reflexní prvky,...) a vstupenku do IQ Landie. Nakonec pro nás byla připravená BMX show, která se žákům velmi líbila.