Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

9.9. Den v přírodě - Výstup na Ještěd (pí.uč. Plačková)

Ve středu 9.9. vystoupala třída 5. A na vrchol Ještědu. Ráno jsme se sešli před školou a po počátečních peripetiích s rouškami (které někteří zapomněli doma - ještě, že ve škole byly k zapůjčení) jsme se dopravili tramvají pod Ještěd.

Čekala na nás výzva ostrého výstupu na vrchol Ještědu pod lany lanovky. Vražedný sklon svahu nás malinko potrápil, zejména v poslední části pod vrcholem...ale přežili jsme bez úrazu.

Po desáté hodině jsme se už těšili pohledem do kraje z vrcholu. Počasí nám přálo a výhled byl úchvatný! Jako první "vyběhli" na vrchol Ema Izi a Toník - velká pochvala! Posvačili jsme ve spěchu a vydali se zpět, abychom stihli lanovku zpět dolů.

Někteří se báli výšky a ještě víc je vyděsilo zhoupnutí na stožáru, přes který jsme "přefrčeli". Pochvala všem dříčům, kteří bez reptání šlapali - myslím, že někteří si sáhli až ke dnu svých sil. Tedy...jednou nám to stačilo, ale bylo to bezva. A protože po takovém výkonu je důležitá regenerace, někteří dopoledne zakončili v tramvaji cesou zpět spánkem :)