iQFABLAB

Dnešní den jsme zavítali do iQLANDIE na program 3D - tisk. V úvodu programu se žáci seznámili s technologií 3D tisku. Čím se vyznačuje, jaké existují druhy, jaké má využití a k čemu všemu se dá použít? Seznámili se a vyzkoušeli si různé způsoby získávání 3D modelu pro potřeby 3D tisku jako je příprava modelu z veřejně dostupné databáze, 3D skenování objektu a vlastní modelace objektu ve volně dostupném programu.
Během vlastní práce na počítači si žáci prakticky vyzkoušeli, jak se dají v praxi uplatnit poznatky z matematiky a prostorové geometrie. Každý objekt si museli představit složený z několika základních geometrických tvarů, jejichž vhodnou kombinací a úpravami dosáhli jednoduchého modelu.
Výsledný 3D model (např. visačku, přívěsek na klíče) si sami připravili a vytiskli na 3D tiskárně.
Všem se vlastní výrobek moc povedl.