11.6. DIVIZNA - program "Zvířata v ohrožení"

V pátek 11.6.  jsme po dlouhé době společně navštívili DIVIZNU, kde nás čekal program "zvířata v ohrožení". Zopakovali jsme si, jaké kontinenty na Zemi máme, jaké biomy v nich najdeme a co je pro ně typické. Po krátké přestávce jsme se seznámili s některými druhy ohrožených zvířat (zejména s těmi, které najdeme v naši zoologické zahradě) a s přirozeným prostředím, ve kterém žijí. Společně jsme se pak zamysleli nad tím, co konkrétní druhy ohrožuje a jakou roli v jejich ochraně hrají zoologické zahrady. Nakonec jsme se vydali na návštěvu zoologické zahrady, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí.