Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

ŽÍŽALÍ POKUSY

Ve slabikáři u písmene Č je název kapitoly UČÍME SE KAŽDÝ DEN. A každý den se naše děti dozvídají něco nového. Někdy stačí

jen pozorovat život kolem sebe. A právě pozorováním se děti mohou dozvědět zajímavosti ze života žížal.

Děti si přečetly návod pokusu se žížaly. A žížalí pokusy potřebují odborníka. K nám do třídy přišla paní učitelka přírodopisu Eva

Dolečková. Když dětem ukázala žížaly, Štěpán křičel: Fuj,fuj. Ale paní učitelka jim řekla o jejich životě mnoho zajímavého.

Dokonce při úplném tichu slyšely pohyb žížal. Společně připravili pokus, který dokáže, jak jsou žížaly užitečné. Později si děti

zapíší výsledky svých pozorování. Cílem výuky nebylo jen získat informace, ale rozvíjet volní vlastnosti a podporovat zvídavost.