VESELÉ POKUSY

Každý měsíc nabízí Krajská vědecká knihovna v Liberci program zaměřený na zajímavé pokusy, které dětem odhalují přírodní

zákonitosti a vysvětlují jevy,se kterými se mohou děti setkat v denním životě. My jsme si vybrali Veselé pokusy, u kterých

se děti pobaví. Proč z hrnečku nevyteče voda,i  když je v něm díra ? Jak z obyčejného brčka vyrobit hlučnou frkačku ?

Dá se změřit síla mého dechu ? Vnímám bolest stejně na zádech jako na ruce? To vše si mohly děti vyzkoušet.

Kromě této nabídky si děti prohlédly knihy v dětském oddělení.  Jonáš a Štěpán jsou prvními majiteli průkazky čtenáře velké

knihovny a mohli si vypůjčené knihy vzít domů.