PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE

První třída končí. Deset měsíců školní práce vyvrcholilo dnes akcí v Krajské vědecké knihovně Pasování prvňáčků na čtenáře.

Od poznávání  písmenek, skládání slov a čtení prvních vět vedla dlouhá cesta trpělivosti, poctivého nácviku a překonávání potíží.

Dovednost umět číst budou naše děti používat celý svůj život, ony ještě neumí docenit tuto schopnost, ale my dospělí víme, že

je předpokladem plného života. I proto vznikl projekt Čteme dětem z 1.B, který se dnes při pasování uzavřel. Královna knih Míša

po čtenářské přísaze pasovala naše děti do čtenářského stavu, paní učitelka Míla předala knihu a památeční deníček z projektu.

Vše jsme oslavili porcí zmrzlinky dle vlastního výběru a za slunného počasí se vrátili do školy.