Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

6.10. Plavání

V letošním školním roce zahájila naše třída plavecký výcvik.

Na plavání se děti už dlouho dopředu velmi těšily, některé ale měly i strach, zda v bazénu obstojí. Jejich obavy naštěstí rychle rozptýlily milé paní trenérky. Nejprve se děti seznámily s pravidly bezpečnosti, pak se rozcvičily a teprve pak se šlo do vody.

Děti se nejdříve zkoušely v bazénu postavit, pak ponořit do vody obličej, projít se ve vodě a kdo uměl, mohl uplavat i pár metrů jakýmkoli stylem. Podle těchto kritérií byly děti rozděleny na úplné začátečníky a ty pokročilejší.

Kromě výuky plavání si děti ve vodě užijí také zábavu a hry s různými pomůckami. Nakonec se mohou prohřát a promasírovat ve velké vířivce.

Hned od první hodiny si všechny děti plaváni zamilovaly a vždy se velmi těší na pátek, kdy je čeká další bazénové dobrodružství.