31. 10. Tematické vyučování - Halloween

Dnes je 31.říjen a tedy svátek všech strašidel Halloween.

V českém jazyce jsme si z interaktivní tabule přečetli, odkud tato stará tradice pochází a děti byly překvapeny, že Halloween není "americký" svátek, jak si myslely. Tento svátek slavili již staří Keltové žijící na území dnešního Irska a odtud také tuto staletou tradici irští přistěhovalci do Ameriky rozšířili.

Pustili jsme si krátký strašidelný příběh s nejasným koncem a zkusili jsme různé konce tohoto příběhu vymyslet.

A pak už jsme se pustili do halloweenské výzdoby naší třídy, kdy jsme ve dvou skupinách lepili papírové dýně a tvořili malé plastické netopýry. Máme tak nejen krásně vyzdobenou třídu, ale také jsme si vyzkoušeli, kdo se umí zapojit do společné práce a kdo raději jen škádlí své kamarády a nechá za sebe pracovat druhé.