3. 10. 2018 Divizna

Ve čtvrtek se děti účastnily podzimní akce Divizny.

Celé dopoledne jsme strávili v lese, kde jsme poznávali podzimní krajinu. Začali jsme sbíráním šišek a listů z okolí, podle kterých jsme určovali jednotlivé druhy stromů. Poznali jsme buk, dub, olši, jírovec, lípu, borovici, smrk a modřín. Děti se dozvěděly, že bukvice jsou jedlé.

Dále děti sbíraly po lese obrázky hub, které potom roztřídily na jedlé a nejedlé a „uvařily“ si symbolický guláš. V další hře děti zjistily, jak pevné jsou kořeny hub.

Navzájem si pak představily lesní ptáčky, které si nastudovaly podle obrázků a opět si je roztřídily na ty, kteří odlétají do teplých krajin a ty, kteří přezimují. Nakonec si zahrály hru, která jim přiblížila, jak náročný je let do teplých krajin a uvědomily si, kolik nebezpečí na ptáčky touto cestou čeká.

V přírodě jsme strávili krásný den a noho nového jsme se naučili.