27. 9. 2018 Ukázka policejní techniky

Přehlídka policejní techniky

Ve čtvrtek na parkoviště za naší školou přijeli zástupci z Pohotovostního a eskortního oddělení a z Oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, aby dětem předvedli nejnovější policejní techniku.

Dětem tak ukázali např. vybavení pohotovostní skupiny, které si oblékla naše asistentka Katka. Ta byla oblečena do policejní vesty. helmy a dostala také štít. Díky této ochraně na ní policisté mohli vyzkoušet útok obuškem.

Později měly děti možnost si obléci helmu, vestu a další chrániče a potěžkat si štít. Prohlédly si také elektrický paralizér a zastavovací pásy.

Děti si mohly sednout do běžného policejního vozu, ale i vozu Škoda Superb, který bývá využíván na dálnicích při skrytém měření rychlosti.  Mohly si vyzkoušet i policejní motorku.

Celá akce se dětem velmi líbila a zástupcům Policie ČR moc děkujeme.