Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

23. 4. Projektový den - DEN Země

V pondělí jsme se celý den věnovali naší planetě, péči o ni, možnostech dětí přispět ke zlepšení životního prostředí kolem nás.

Vzhledem k věku dětí jsme se tentokrát tematicky zaměřili na život hospodářských zvířat. Každá třda si vylosovala jedno hospodářské zvíře, vyhledala o něm všechny informace a zpracovala plakát, ze kterého se o zvířeti mohly dozvědět i žáci z dalších tříd. My jsme si vylosovali ovci domácí a na našem plakátu se objevil nejen popis života oveček, užitek, který lidé z chovu ovcí mají, ale i písničky a pohádky, které o ovečkách existují.

Děti dále samostatně zpracovaly zábavné pracovní listy zaměřené na hospodářská zvířata a mohly tak ukázat své znalosti a také se u toho moc nasmály.

Zlatým hřebem projektového dne byla přednáška paní ze zařízení pro opuštěná nemocná zvířata, pro kterou děti z celé školy nakoupily spoustu krmiva a hraček. Paní s sebou přivedla malého voříška Lojzu, který má rád děti a způsobil ve třídě mnoho radosti.