13. 11. Návštěva KVK

Dnes jsme navštívili Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci. Paní lektorka nás seznámila s knížkou Čertík Fidibus. Je to knížka, ke které má osobní vztah, protože jí z ní předčítala před spaním už její maminka.

Laskavé vyprávění o mořském čertíkovi, který neměl rodiče ani kamarády a který se nemohl naučit škodit, ale naopak rád pomáhal mořským živočichům, nás opravdu zaujalo. Děti ve skupinách hledaly čertíky schované mezi knížkami v celé místnosti, zkoušely odhadnout, jakou má čertík povahu, pracovaly na interaktivní tabuli a nakonec odpovídaly na otázky z pracovních listů. Paní lektorka je velmi chválila za kreativitu a invenci.

Program všechny obohatil a podnítil k další návštěvě knihovny, kam by děti mohly docházet i s rodiči, protože čtení knížek by se mělo stát pevnou součástí života každého člověka.