Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

12. 11. 2019 Projektový den

V letošním roce si připomínáme 500 let od úmrtí renesančního umělce Leonarda da Vinci.

Je to jedna z nejvýznamějších postav v celé historii lidstva, malíř, sochař, architekt, přírodovědec, hudebník, spisovatel, vynálezce a konstruktér. Je autorem nejslavnějšího obrazu všech dob - portrétu Mona Lisa.

Nejdříve jsme se v krátkém animovaném filmu seznámili s jeho životem a prací, prohlédli jsme si dětskou knížku věnovanou tomuto umělci a ukázali si jeho nejslavnější obrazy a vynálezy.

Pak jsme se v představení skupiny Pernštejni znovu názorně seznámili s dobou, ve které Leonardo žil a tvořil. Herci, obleční v dobovém oblečení, nám mimo jiné představili mechanické stroje, které Leonardo vynalezl a prohlédnout jsme si mohli i Leonardova nejslavnější výtvarná díla.