1.11. Záložky do škol

V letošním roce se naše škola opět zapojila do již 8. ročníku projektu Záložky do škol.

Mezinárodní projekt byl poprvé vyhlášen v září 2009 v rámci propagace Mezinárodního měsíce školních knihoven ve spolupráci Pedagogické knihovny J. A. Komenského v Praze se Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislavě. Obě knihovny se inspirovaly mezinárodní organizací International Association of School Librarianship (IASL).

Cílem projektu bylo navázání kontaktů a spolupráce mezi českými a slovenskými školami, podpora čtenářství a poznání života dětí v obou zemích prostřednictvím výměny záložek.

Od roku 2009 do roku 2017 úspěšně proběhlo 8 ročníků tohoto projektu. Na základě hodnocení škol je možno říci, že výměna záložek pomohla nejen k navázání nových mezinárodních kontaktů mezi školami, ale podpořila rovněž zájem o čtení. Všechny ročníky projektu přispěly ke zvýšení návštěvnosti školních knihoven, ale také vytvořila prostor pro další spolupráci a prohloubení přátelských vztahů mezi žáky a učiteli partnerských škol.