Kapřík Metlík

Ve čtvrtek 16.11. 2017 naši školu navštívil dětský spisovatel a ilustrátor Jan Opatřil, který si pro žáky připravil autorské čtení s besedou. Děti se dozvěděly, že autor napsal již 4 knihy o kapříkovi Metlíkovi a jeho kamarádech.

Viděli jsme mnoho veselých ilustrací a po přečtení krátké ukázky z dílu - "Nový domov", panem spisovatelem, nám bylo hned jasnější, jak to vše s kapříkem Metlíkem začalo. Musel překonat spoustu nástrah, ale naštěstí mu vždy pomohli jeho přátelé, kapřík Šupinka a Břéťa.

V závěru besedy se děti mohly zeptat, co vše musí člověk umět, aby se mohl stát spisovatelem.