Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Tajuplná výprava s Diviznou 2

V pondělí jsme ještě stihli vyrazit na výuku do lesa na naše známé místo. Tentokrát nás veverka pozvala v dopise na oslavu dne stromů. V lese jsme byli sami jen s paní učitelkami  bez instruktorů z Divizny, kteří pro nás program pečlivě připravují. Nejprve jsme se rozdělii a ve skupinkách sbírali plody, listy, kůru daných stromů. Moc nás bavila hra se zavázanýma očima, kdy jeden měl jen po hmatu poznat strom, ke kterému ho kamarád přivedl. Proměnili jsme se také ve sběrače hub, ale houby jsme netrhali, jen fotili. K tomu sloužily dřevěné rámečky. Víme už, že houby mohou mít lupeny nebo rourky a nic, co neznáme, se nesmí sbírat. Podařilo se nám postavit kruh s totemem a jako vždy jsme ve třech skupinkách zkoumali, jak se v této době chovají a vypadají zvířata, rostliny a lidé. Svá pozorování máme opět napsaná.