Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Tajuplná výprava s Diviznou 6

Přes nepříznivou předpověď počasí se několik statečných druháků ve čtvrtek vypravilo do lesa na další tajuplnou výpravu. Les byl mnohem zelenější a na našem místě jsme našli mnoho rostlinek asi měsíc starých buků. Podařilo se nám ulovit pomocí síťky některé druhy hmyzu, brouky i pavoučky. Ve zkumavce se zvětšovacím sklem jsme si je mohli pečlivě prohlédnout. K pozorování nám posloužila i lupa. Dozvěděli jsme se také o supervlastnostech některých živočichů. Víte, kdo dýchá celým povrchem těla? Kdo postaví obydlí pro milion obyvatel? Kdo má osm očí? My už to víme. Při měření teploty jsme zjistili, že voda i půda mají stejnou teplotu - asi 10 stupňů a vzduch je o dva stupně teplejší. Úplně nakonec jsme pomocí maličkých sítěk lovili vodní živočichy. Ulovili jsme malou rybku, pulce, larvu chrostíka i s jeho oválnou schránkou a bruslařku. Všechny jsme opět mohli dobře vidět ve zkumavkách se zvětšovacím sklem.  Žádného živočicha jsme ve vězení zkumavky nenechali a při odchodu jsme všechny propustili na svobodu.