Poslední tajuplná výprava s Diviznou

Přesně 21.června, kdy začíná léto, jsme se vypravili na poslední výlet do lesa, kam nás v dopise opět pozvala veverka Šmejdilka. Oproti minule tam bylo mnohem více hmyzu, což někteří poštípaní hned zaznamenali. V lese ve stínu stromů  ale bylo příjemně a naměřili jsme zatím nejvyšší teplotu vzduchu a to  28 stupňů. Zato tekoucí voda měla jen 6 stupňů. Zopakovali jsme si vše, co víme o jednotlivých ročních obdobích, kreslili jsme zážitky a vyzkoušeli jsme si chůzi bosou nohou v lese, což někoho možná trochu bolelo, když šlápl na borovou šišku. Nejlíp se šlo po měkkém mechu. Také jsme se rozloučili s našimi skvělými lektory Alešem a Mirkou. Moc za celý rok Tajuplných výprav děkujeme!!!