Divizna - Barevný svět zvířat

Ve čtvrtek 10. 9. jsme s dětmi navštívili Městské středisko ekologické výchovy Divizna při ZOO Liberec. Zkušení lektoři pro děti připravili zábavný program Barevný svět zvířat, ve kterém se děti dozvěděly, jaký význam má zabarvení různých druhů zvířat (zda se jedná o zabarvení ochranné, výstražné nebo svatební). Program byl zahájen v Divizně, kde žáky čekal krátký výklad a následně si děti vyrobily vlastní zvířata z brambor a pokusily se je venku ukrýt. Poté jsme navšítivili zoologickou zahradu a zkoušeli hádat, proč jsou viděná zvířata zabarvená právě takto. Program byl velmi zajímavý a přinesl vítané zpestření běžné výuky prvouky.