Centra aktivit ČAS

V pátek jsme si zase po dlouhé době vyzkoušeli alepsoň zkrácená centra aktivit. Místo obvyklých pěti stanovišť byla jen tři, na kterých jsme se v malých skupinkách během dvou hodin všichni prostřídali. Čekal nás úkol na čtení s porozuměním o Dorčině týdnu a rovnali jsme slova podle abecedy. Ve psaní jsme zjišťovali a zaznamenávali do tabulky, které roční období má náš spolužák rád. Také jsme psali věty krátkého vypravování do správného pořadí. V centru matematiky jsme vypočítali spoustu příkladů, díky nimž jsme vyluštili tajenku. Procvičili jsme si i ukazování digitálního času na papírových hodinách. Zbyla chvilka i na krátké zhodnocení naší práce. A konečně se můžeme pochválit, že jsme zvládli dodržet půlmetrový hlas!!!