Škola v přírodě 4.den

Dnes ráno po snídani jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o motýlech. Už víme, jak se stravují, rozmnožují a poznáme i několik druhů motýlů. Každý si vystřihl svého motýla, obarvil si ho přírdními barvami z kytiček, zahráli jsme si skvělé motýlí hry a brčkem jsme si zkusili sát nektar z květů.

Po výborném obědě (zeleninový vývar a rajská omáčka s hovězím masem a knedlíkem) jsme se zaměřili na netopýry. Lidé se netopýrů bojí a paní lektorka nám vysvětlila, že jsou to užiteční a vzácní savci. Probrali jsme život netopýra během celého roku, sestavili jsme si netopýří kalendář ve formě puzzlí.