Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

HRACÍ STROJE - Severočeské muzeum

Dnes měli druháčci netradiční výuku hudební výchovy a to v Severočeském muzeu při programu o hracích strojích. Hned na začátku nás uvítal a překvapil klavír, který hrál sám krásnou melodii. Mohli jsme si vyzkoušet jednoduché hrací strojky v malé krabičce a zjistit, jak fungují i větší polyfony  i opravdu veliké a složité orchestriony. Protože zbyl čas, stihli jsme si prohlédnout výstavu o přírodě u vody a v lese, což se nám skvěle hodilo do prvouky. Poslechli jsme si ptačí zpěv a otiskli stopy zvířat do písku. Protože druháci byli vzorní, zašli jsme si pohrát na hřiště nedaleko muzea.