Severočeské muzeum

Při návštěvě muzea jsme si prohlédli krásnou budovu muzea nejen zvenku, ale i zevnitř. Muzeum je krásně opravené a expozice jsou nové. Prohlédli jsme si historické hrací stroje, zkusili jsme, jak se na ně hrálo a že to nebylo úplně jednoduché.

Po přednášce jsme si prohlédli stálou expozici věnovanou přírodě. Jednotlivé vitríny jsou rozdělené podle ekosystémů - les, pole, rybník....a jsou opravdu velmi zajímavé. Některá zvířata, jako např. vlka, tetřeva nebo bobra, jsme viděli úplně poprvé. Naučili jsme se poznávat některé ptáčky a poslechli si jejich zpěv.

Bohužel, někteří kluci nám svým chováním po celou dobu v muzeu dělali ostudu.