8.2.2022 Střevlík Hejnice

V úterý jsme se vydali do EKO centra Střevlík v Hejnicích na program, ve kterém jsme se dozvěděli, jak se pěstuje obilí od vyklíčení semínek, sklízení na poli, mletí na mouku a to jak v dřívějších dobách, tak dnes. Poté jsme si sami upekli housky a během celého procesu jsme si zahráli i různé hry. Upekli jsme krásné houstičky, vyrobili jsme si na ně ještě malované pytlíčky a protože jsme ještě měli dost času do odjezdu vlaku, šli jsme se podívat na krásný kostel v Hejnicích. Některé děti byly v kostele úplně poprvé a byl to pro ně silný zážitek.