10. 1. 2022 Střevlík Hejnice

Dnes jsme poprvé vyrazili na výjezd do EKO centra Střevlík v Hejnicích. Na výlet jsme se vydali vlakem a některé děti prý jely vlakem poprvé, takže jsme si cestu užili.

Program byl zaměřený na poznávání zvířat, která žijí na našem území, zejména v lese a na poli. Nejdříve si děti z pod velké kůže z divokého prasete vytahovaly různé předměty - lebky, kožešiny, hadí kůži, paroží, od bobra ohlodaný kmen, strakapoudem vyklovanou díru ap. a snažily se s pomocí lektorky poznat, ke kterému zvířeti se vztahují. Poté si vyslechly zvuky, které tato zvířata vydávají a zkusily je rozeznat. Pak se naučily rozlišovat jejich stopy a zahrály si se stopami zábavnou hru. Užili jsme si hodně zábavy a získali mnoho nových poznatků.