Základní škola Liberec Barvířská

Třída 3.C

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:

do:

Pondělí ČJ   M AJ  PRV HV
Úterý  ČJ  M AJ VV  ČJ čt
Středa ČJ PRV  ČJ čt
Čtvrtek        M ČJ  PRV TV TV

ČJ AJ Č J čt  ČJ 1/3

Třídní učitelka: Martina Langpaulová, Konzultační hodiny: po předchozí domluvě Ut 9:55-10:40 hod.

E-mail: langpaulova@zs-barvirska.cz

Výchovná poradkyně: Jana Pěničková, E-mail: penickova@zs-barvirska.cz
konzultační hodiny: čt  9.50 - 9.35 + kdykoli po předchozí domluvě

Speciální pedagog: Karel Řehák,  rehak.karel@zschrastava.cz

27. 5. – Den dětí– areál školy - bez učení, sportovní oblečení ( ukázka hasičské tecniky a hašení, hry a soutěže o tombolu), konec vyučování již ve 11,35 - nedružinové děti - prosím  o potvrzení této informace v žákovském zápisníku.

31. 5. Projdeme s dětmi po 10h liberecký okruh, který budeme ukazovat o týden později našim německým kamarádům. Prosíme okapesné na zmrzlinu (30kč).

Sešity: pokud si všimnete, že děti dopisují sešit,  opište si prosím číslo a další   dokupte - některé děti chodí i týdny bez sešitu.   Např. AJ je č. 523

22.května ve středa: S sebou pas nebo OP. - příjezd mezi 15:30-16:00: Děti, které chodí do družiny  odvedu tam, pokud nebudou rodiče před školou. Ostatní odchází domů samy. ( s sebou stejně jako minule: desky, pero, malá svačina).

Vši:  Víte, že na toto téma koluje mezi rodiči stálespousta mýtů a nepravd?

Mezi časté mýty patří i to, že vši jsou znakem nedostatečné hygieny .Pokud chcete problém s výskytem vší VYŘEŠIT, na stránkách www.nyda.cz najdete spoustu užitečných rad a informací ke stažení, včetně rad a tipů pro rodiče.

Plán na červen

5. 6. Homo et Regio – německá škola u nás v Liberci (nejprve prohlídka Liberce, následně školy, oběd. Konec po 13hod. v Jídelně)

7.6. Festival dětského čtenářství (2x lístek MHD, 10kč vstup – 10kč případné kapesné)

14.6. školní kolo talent šou  - 2 děti vystupují.

17.6. Bubeníci – hudební program (60kč)

25.6. Výlet 3.C a 3.B Máchovo jezero (cenu upřesníme: vlak, vstupné, parník?, kapesné) Odhad do 300kč.

27.6. společné kino ( 80kč)

Nové informace:

Cena za fotku třídy: 35Kč ( z časových důvodů se nebudou dělat skupinová fota)

Fotografování ve středu 15.5. cca v 9hodin.

Do konce týdne také doplácíme 20kč na zdravotní pojištění do Německa.

27.5. bude pro děti ve škole zorganizovaný dětský den – sportovní oblečení.

Prac. Sešity cca 700kč + tříd. Fond 300kč, tj 1000kč celkem. Prosím o platbu v průběhu dubna nebo května.   Děkuji Langpaulová

Vážení rodičře,

letos má naše škola 60. výročí založení a k této příležitosti budeme pořádat menší oslavu.

Mimo jiné i krátká vystoupení žáků jednotlivých tříd, soutěže v tělocvičně, kavárna.

Tento program je plánován na sobotu dopoledne 18.5.2019.

Z naší třídy vystoupí flétničkáři, proto Vás prosím, abyste na tento den nic neplánovali a přišli nás podpořit hodinku dopoledne.

Děkujeme za spolupráci.

www.proskoly.cz....... Děti dnes dostaly přihlašovací údaje k těmto stránkám. Naleznete zde procvičování pro různé ročníky na konkrétní předměty.

Na příští týden si děti přinesou kružítko.

na geometrii potřebujeme tužku č. tři, nebo mikrotužku.

O projektu Čtení pomáhá

Zapojte své děti do radosti, kterou je čtení a zároveň možnost pomoci potřebným. Je potřeba jen znát knížku, zodpovědět krátký test a získáváte virtuálních 50kč, o kterých sami rozhodnete na jaký účel je s dětmi pošlete.

Projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnete vy -  dětští čtenáři. Každý školák, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění testu kredit padesát korun, který věnuje na jeden z nominovaných projektů.

Zaregistrujte se na http://www.ctenipomaha.cz/  a motivace ode mě …. Za každý vyplněný test a odeslání částky na charitu, který potvrdí rodiče na můj mail, získáš jedničku do českého jazyka.

V době nepřítomnosti

AJ dopsat od spolužáků slovíčka i věty do sešitu.

Dopisovat  vše ze školních  sešitů M a ČJ a PRV

Omlouvání žáka

1.musí být na mail třídního učitele do tří dnů. Po návratu do třídy předložit omuvenku v žákovském zápisníku. Nad 3 dny - razítko lékaře.

Neomluvené hodiny musíme hlásit  na OSPOD a následují kázeňské postihy.