Základní škola Liberec Barvířská

Táta pro radost a pro zlost

TÁTA PRO RADOST A PRO ZLOST
V pondělí 12.11.2007 žáci 2.B navštívili Krajskou vědeckou knihovnu, která pro ně připravila tématickou besedu s prvky dramatické výchovy. Zábavnou formou se děti seznámily s významnou autorkou dětské literatury Martinou Drijverovou. Její literární postavy učily děti řešit problémy, které by je mohly potkat ve škole nebo v rodině. Děti si uvědomovaly nejen složitost mezilidských vztahů, ale také si procvičily slovní zásobu a vypůjčily si spoustu knih.
Za skvělou práci byly odměny a pozvány na další akci knihovny v prosinci.

Setkání Erasmus+ v Německu (Marková)

V rámci projektu mezinárodního partnerství škol Erasmus+ naše škola již druhým rokem spolupracuje se školami z Islandu, Německa, Turecka a Norska.

Evropský den jazyků 2. stupeň (Marková)

Evropský den jazyků si každoročně připomínáme 26.září a v naší škole vždy pro žáky organizujeme projektový den.