Základní škola Liberec Barvířská

Štola 25.2.2010 (Plachá)

ŠTOLA
25.2.10 Žáci 4.B navštívili interaktivní expozici “ ŠTOLA“ v libereckém iQParku. Návštěva byla spojena s lektorským programem zaměřeným na horniny a naleziště různých hornin nejen na Liberecku ale v celé ČR. Program nebyl vybrán náhodně, navazuje totiž na učivo přírodovědy: Horniny a nerosty.
Po první části  lektorského programu následovala samostatná práce, která přivedla žáky do imitace podzemní štoly s řadou hornických artefaktů a k interaktivní mapě nerostného bohatství České republiky.  Za vědomosti je pochválili lektoři a za kázeň paní učitelka Míla. Zbytek času patřil radostem mezi ostatními exponáty. Zasloužili si to.

Kapellenschule z Augsburgu opět v Liberci (Húsková)

V uplynulém týdnu hostila ZŠ Barvířská žáky z partnerské školy z Augsburgu.

Dopravní soutěž (Wollrabová)

Dne 17. 4. se dvě družstva z naší školy zúčastnila oblastního kola dopravní soutěže.