Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Stezka duchů (Mysíková)

V úterý 23.10. se v pozdních odpoledních hodinách proměnily chodby a třídy naši školy v indiánskou prérii a bojovníci z kmene Arapahů, Kogiů, Inků, Asinibójů a Čerokijů plnili různé úkoly. Závodili na divokých mustanzích, kreslili portrét svého náčelníka, vyráběli indiánké duše a také zjišťovali úroveň svých schopností v oblékání indiánských košil před odchodem na lov. Nechybělo ani čtení indiánských pohádek. Závěrem si všichni vyzkoušeli svoji odvahu na stezce duchů.  V úplné tmě, pouze za svitu blikajících svíček, zvládli bojovníci projít nebezpečným úsekem, kde mohli vidět šamanské týpí, buvolí lebku, mžící vodopád, několik osamělých indiánů, chřestýše i jedovaté pavouky. Na jejich cestě za odvahou je chránil indiánský totem a šamanská hudba. Mezi jejími tóny nebyl slyšet pláč žádného z indiánů, pouze vití pár zatoulaných vlků.... Všichni indiánští bojovníci prokázali svoji nesčetnou odvahu a ve zdraví se vrátili do svých domovů. Jejich náčelníci Letící šíp, Dutá hlava, Bosá noha, Veselá píseň a Jitřenka na ně mohou být hrdí.
Děkujeme indiánským pomocníkům a všem rodičům za spolupráci.