Základní škola Liberec Barvířská

Slavnostní akademie 14.5.2009

SLAVNOSTNÍ AKADEMIE K 50. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY
Dne 14.5.2009 v 16:30 hod. se sešli všichni – žáci, učitelé, rodiče a hosté – v Expo sálu v Babylonu na školní akademii, která se konala u příležitosti 50. výročí založení školy. Akce byla podpořena Fondem pro podporu a rozvoj vzdělávání Statutárního města Liberec.
Tomuto dni předcházely měsíce příprav a úsilí, trénování a zkoušení, dohadování i vlastnoruční výroby rekvizit. Samotná akce se vydařila. Výběr z toho nejlepšího ze současnosti školy přilákalo přes 500 diváků. Ti, co se akademie účastnili od začátku do konce, absolvovali  téměř dvouhodinovou přehlídku nejrůznějších žákovských vystoupení. A bylo se opravdu na co dívat!
Děkujeme všem divákům – rodičům a přátelům školy -  za skvělou atmosféru.
Mnoho dalších fotek naleznete ve fotogalerii.

Program:
dramatický kroužek - „Otevření školy“
1.A  - „Chňapík maličký“
dramatický kroužek - Módní přehlídka
2.A - Písnička „Večerníček“
kroužek - flétny
1.B - Anglická písnička
3.A - „Hodina Aj“
3.B - Rytmické vystoupení
4.A - „Kluci s klukama ...“
5.A - „Ne, pětku ne“
Aerobik 1. st. - sestava
7.A - „Harry Potter“
Jóga 1. st. - Sestava
6.A - Scénka Stone soup
8.A, 9.A - TV vystoupení
aerobik centrum „Velký aerobik“
sbor - S tebou mě baví svět, Gaudeamus igitur, Není nutno

Exkurze nejen za motýly (Húsková)

Ve čtvrtek 21.6. se žáci 7.A vypravili v doprovodu paní učitelky Húskové vlakem do Žitavy.

Oslavy řeky Nisy (Plačková)

Diskuse se zástupci vodních skautů Flotila, vedla k nápadu, že žáci ZŠ Barvířská k festivalu aktivně přispějí a uklidí kousek břehu nedaleko školy.