Základní škola Liberec Barvířská

Školní florbalový turnaj starších žáků

ŠKOLNÍ FLORBALOVÝ TURNAJ 8.– 9. TŘÍD
Jako každý rok, tak i letos jsme uspořádali dlouhodobý florbalový přebor školních týmů. Do turnaje se přihlásilo 9 týmů, které jsme rozdělili do dvou základních skupin. Systém turnaje byl nastaven takto: v základních skupinách – každý z každým, po odehrání všech zápasů ve skupinách přišlo na řadu semifinále – 1. ve skupinách proti 2. týmům ve skupině druhé, vítězové semifinále si to rozdali o titul přeborníka školy, prohraní zkřížili své hokejky v boji o 3. místo.

Do skupina A jsme nalosovali tyto týmy:
LAKOMCI (kapitán Lakomý)
PSYCHOUŠI (Trnka)
FBC DOLLY (Sedláček)
CHEELANDERS (Šulc)
ASACI (Grunza)

Skupinu B tvořili týmy:
LACHTANI (kapitán Pokorný)
FC ČD (Trojan)
LAKÝRCI (Mečíř)
NIKE TEAM (Neuman)

VÝSLEDKY ZÁKLADNÍCH SKUPIN
Z tabulek je patrné, že semifinálové dvojice byly utvořeny takto:
LACHTANI – PSYCHOUŠI
FC ČD – CHEELANDERS

Do finále se probojovala družstva tvořená především žáky 9.B, tedy:   FC ČD – LACHTANI

V tomto finále drželi otěže ve svých rukou hráči LACHTANŮ, kteří své soupeře přestříleli 8:3. střelecky se dařilo nejvíce Pokorňasovi, který vsítil 3 branky.

V boji o 3. místo byl úspěšnější tým PSYCHOUŠŮ, který porazil CHEELANDERS 5:1.

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE:
1. LACHTANI
2. FC ČD
3. PSYCHOUŠI

Augsburg (Húsková)

Návštěva partnerké školy 8.4. - 12.4.2019.

Děti čtou nevidomým dětem (Burdová)

Žáci 6. A a 6. C se v úterý 9. dubna 2019 vypravili do Krajské vědecké knihovny Liberec a zúčastnili se konkurzu.