Základní škola Liberec Barvířská

Republikové finále ve florbale 4.-5.tř.-Plzeň

REPUBLIKOVÉ FINÁLE VE FOTBALE 4. – 5. TŘÍD
Díky vítězství v krajském finále jsme se kvalifikovali na SVÁTEK FOTBALU MC DONALD´S CUPU do Plzně. Během dvou dnů jsme změřili síly s nejlepšími týmy z celé ČR. Již při pohledu na některé týmy bylo jasné, že budeme ve velmi těžké pozici, protože naši drobní borci prostě a jednoduše nemohli konkurovat o hlavu větším soupeřům. Ale první zápas ve skupině jsme zvládli a porazili Sokolov 3:2. pak přišlo vystřízlivění v podobě vysoké porážky od Ostravy. Ani Příbram nás nešetřila a po 3. místě ve skupině jsme se propadli do dolní poloviny postupového pavouka. V něm jsme si vybrali velkou porci smůly hned v dalším zápase – byli jsme jasně lepší, ale remízu zachránil až Bencik v posledních sekundách zápasu, v penaltách jsme dokonale vyhořeli a po 3 neproměněných „mečbolech“ jsme opět prohráli a padali pavoukem dolů. Náladu jsme si napravili alespoň výhrou nad Mostem  a turnaj jsme zakončili prohrou se Sokolovem. Nutno objektivně přiznat, že konečné 14. místo v ČR odpovídá našim současným možnostem.
Naše sestava: KRÁL, BENC, BEDNÁŘ, ŠŮMA, ĎURIŠ, BARAC, MEČÍŘ, DANĚK, PLECHATÝ, RESL, KOS

NUTNO PODOTKNOUT, ŽE BENCIK A DAŇOUS VYHRÁLI PRO NAŠÍ ŠKOLU V DOPROVODNÉ SOUTĚŽI HERNÍ KONZOLI PLAYSTATION 3, MNOHOKRÁT DĚKUJEME

Martinský průvod (Blahová)

V pondělí  12. 11. pořádala ŠD ve spolupráci s MŠ již tradiční Martinský průvod.

Prezentace v Krajské vědecké knihovně (Šulcová)

V pondělí dne 22.10.2018 strávili žáci 2.stupně zajímavé dvě hodiny v sále KVK.