Základní škola Liberec Barvířská

Rej masek 2007

TRADIČNÍ REJ MASEK
V předvánoční době (19.prosince) se na naší škole uskutečnil již několikátý ročník tradičního reje masek na ledě. To, že některé masky byly velice povedené můžete posoudit sami z naší „maškarní“ fotogalerie. Na ledě se projevila nevyčerpatelná energie některých maskovaných raubířů, kteří neúnavně pronásledovali, jak už to tak v přírodě bývá, slabší jedince. Těm mnohokrát ve zdařilém úniku bránil právě maškarní převlek. Nechyběli ani takoví  otužilci, kterým zima nevadila a na led si vyjeli jen tak v kraťasech (budiž jim ve stáří dopřána alespoň taková houževnatost, jakou projevili na ledě). Následky, ve formě zmrzlých odhalených končetin, však nesli později hrdinně sami. Celkově z dětí  sálala pohoda a radost, později i touha po zahřátí a něčem k snědku.

Setkání Erasmus+ v Německu (Marková)

V rámci projektu mezinárodního partnerství škol Erasmus+ naše škola již druhým rokem spolupracuje se školami z Islandu, Německa, Turecka a Norska.

Evropský den jazyků 2. stupeň (Marková)

Evropský den jazyků si každoročně připomínáme 26.září a v naší škole vždy pro žáky organizujeme projektový den.