První pomoc pro prvňáčky (Brázdilová)

PRVNÍ POMOC PRO PRVŇÁČKY program IZS Libereckého kraje, p.o.
Co dělat, když se někomu něco stane? Kam volat? Jak správně telefonovat, aby záchranná služba dorazila co nejdříve? To vše nás naučil méďa Béďa a zdravotní sestra ze IZS Libereckého kraje, kteří nás navštívili v úterý 14. 3. ve všech prvních třídách.
Na méďovi jsme si mohli vyzkoušet, jak vypadá člověk v bezvědomí, jak se k němu chovat a jak nejlépe mu pomoci, ale hlavně, jak si poradit, když zjistím, že zraněný nedýchá.
Každý z nás dostal krásný diplom malého zdravotníka s užitečnými radami. Teď už všichni víme, jak zavolat záchrannou službu a poskytnou první pomoc.