Základní škola Liberec Barvířská

Projektový den SPÁNEK (Langpaulová)

Spánek v noci, odpočinek po obědě,  zimní spánek zvířat, relaxace, ukolébavky….
Spánek provází vše živé, lidi i rostliny, proto jsme se rozhodly připravit dětem na prvním stupni projektový den o spánku. Zabrousili jsme do nejrůznějších oblastí a s dětmi so povídali a děti nám. Probrali jsme i sny, spánkovou hygienu, co a jak jim pomáhá usnout.
 Ti starší si řekli, že spánek je nezbytná součástí života – posiluje imunitní systém, vyrovnává hladiny hormonů, urychluje látkovou výměnu, zvyšuje množství fyzické energie a zlepšuje mozkové funkce. To je jenom část důvodů, proč kvalitní spánek hraje nezastupitelnou roli v našem zdraví. Přesto ho řada lidí považuje za naprostou samozřejmost. Ale važme si ho, mnoho lidí má se spánkem problémy a unavené tělo pak nedokáže dobře reagovat.
Také nás čekala přednáška o slabozrakých lidech. Přišli odbornice z tyfloservisu a ukazovali nám nejrůznější pomůcky, které velmi usnadní život při tomto handicapu (hole, čtečky, lupy, bzučáky, hodinky se zvuk.výstupem atd.)

Projektový den SPÁNEK (Langpaulová) Projektový den SPÁNEK (Langpaulová) Projektový den SPÁNEK (Langpaulová) Projektový den SPÁNEK (Langpaulová)

Důležité odkazy

Třídy

Školní družina

Aktuality
Vánoční výtvarná dílna 2017 (Švihlová)

I v tomto roce proběhla na naší škole Vánoční výtvarná dílna v sobotu 9. prosince 2017.

ÚSPĚCH NAŠICH ŽÁKŮ NA MISTROVSTVÍ REPUBLIKY ČR V KARATE (Plačková)

Ve dnech 2.-3. prosince 2017 se konalo Mistrovství ČR karate WKF v Karlových Varech.