Základní škola Liberec Barvířská

Projekt 4.A - Po mapě ČR

PROJEKT PO MAPĚ ČR
Žáci 4.A pracovali tři dny na projektu „Po mapě České republiky“. Projekt vlastivědného charakteru prolínal matematikou, českým jazykem,  výtvarnou  výchovou, pracovními činnostmi a přírodovědou. Žáci byli rozděleni do skupin, ve kterých plnili mnoho úkolů – např. hledali kóty s kterými pak počítali matematické příklady, určovali mluvnické kategorie názvů našich řek, hor a měst, vyhledávali informace na mapách, zakreslovali do slepých map apod. Práce byla zakončena vytvořením zajímavého plakátu o České republice, prezentací této práce a také testem, kde prokazovali své nově nabyté vědomosti. Úplné finále projektu zakončili výletem do Prahy, kde navštívili Pražský hrad, Chrám sv. Víta, Karlův most, Staroměstské náměstí a Václavské náměstí. Výletní cíle si vyhledali na plánu Prahu. Jako relaxaci si shlédli film ve 3D kině.

Martinský průvod (Blahová)

V pondělí  12. 11. pořádala ŠD ve spolupráci s MŠ již tradiční Martinský průvod.

Prezentace v Krajské vědecké knihovně (Šulcová)

V pondělí dne 22.10.2018 strávili žáci 2.stupně zajímavé dvě hodiny v sále KVK.