Základní škola Liberec Barvířská

Proč je lepší nekouřit - beseda

PROČ JE LEPŠÍ NEKOUŘIT
V měsíci říjnu a listopadu se žáci 6., 7. a 8. tříd průběžně zúčastnili besedy „Proč je lepší nekouřit“. Ve dvouhodinovém setkání s MUDr. Miladou Šípkovou z plicního oddělení Krajské nemocnice Liberec se dozvěděli mnoho zajímavých a důležitých informací, spojených s jedním z největších problémů dnešní mladé generace – kouřením. Paní doktorka nikoho neodrazovala, nezakazovala. Hovořila ze svých každodenních zkušeností a setkání s lidmi, kteří onemocněli rakovinou plic. Objasnila dětem všechny příčiny této zhoubné nemoci – v souvislosti s kouřením. A tak je na každém jednotlivci, jakou cestu si zvolí, vždyť – „Moderní je nekouřit“.

Martinský průvod (Blahová)

V pondělí  12. 11. pořádala ŠD ve spolupráci s MŠ již tradiční Martinský průvod.

Prezentace v Krajské vědecké knihovně (Šulcová)

V pondělí dne 22.10.2018 strávili žáci 2.stupně zajímavé dvě hodiny v sále KVK.