Základní škola Liberec Barvířská

Princezna Julie (Wollrabová)

První jarní den se zástupci jednotlivých tříd a parlamentu zúčastnili besedy s Městskou policií a náměstkem primátora PhDr. Mgr. Ivanem Langrem na téma šikany. Program Princezna Julie má za úkol poukázat na problémové chování a podpořit žáky v aktivní spolupráci v boji proti šikaně. Na začátku jim byl promítnut krátký film, kterým se následně otevřela diskuze. Žáci byli rozděleni do dvou skupin a navrhovali řešení modelové situace. Všichni zúčastnění si zaslouží pochvalu za vzorné chování, své znalosti i inteligentní a věcné příspěvky do diskuze. Členové parlamentu dostali prostor v hodinách občanské výchovy spolužáky s programem krátce seznámit a společně na téma šikany diskutovat. Na páteční schůzi parlamentu se bude projednávat tvorba prezentace na téma šikany a účast na červnovém zasedání žákovských parlamentů na radnici. Tam se setkáme s žáky ostatních škol, společně pak probereme naše zkušenosti se šikanou a budeme hledat další možnou „léčbu“ této sociální nemoci.

Augsburg (Húsková)

Návštěva partnerké školy 8.4. - 12.4.2019.

Děti čtou nevidomým dětem (Burdová)

Žáci 6. A a 6. C se v úterý 9. dubna 2019 vypravili do Krajské vědecké knihovny Liberec a zúčastnili se konkurzu.