Základní škola Liberec Barvířská

Praha - výlet 12.5.2010 (Vodáková)

PRAHA
Třídy 4.A, 4.B a 3.A vyjely ve středu 12. května 2010 do Prahy. Cílem vlastivědného výletu bylo poznat historickou část Prahy osobně a také se dozvědět něco zajímavého o hvězdách a planetách ve vesmíru. První zastávkou v Praze bylo Planetárium v Holešovicích, kde žáci shlédli naučný program v kopuli sálu Cosmorama. Seznámili se s planetami naší sluneční soustavy a jejich zajímavostmi, se základní orientací na obloze a jak mohou poznat různá souhvězdí. Po návštěvě Planetária se žáci vydali na Pražský hrad, kde si prohlédli katedrálu sv. Víta, jednotlivá nádvoří a vyfotili se s hradní stráží.  Po zámeckých schodech sešli na Karlův most, kde mohli obdivovat nejen architekturu mostu, ale také umělce, kteří na Karlově mostě kreslili, zpívali a prodávali své výrobky. Z Karlova mostu vedla cesta na Staroměstské náměstí, kde si u Orloje oživili pověst o Mistru Hanušovi. Putování po Praze skončilo na krásném, ale zničeném secesním Hlavním nádraží, odkud všechny autobus odvezl domů.
Další fotky z výletu jsou umístěny ve Fotogalerii.

Augsburg (Húsková)

Návštěva partnerké školy 8.4. - 12.4.2019.

Děti čtou nevidomým dětem (Burdová)

Žáci 6. A a 6. C se v úterý 9. dubna 2019 vypravili do Krajské vědecké knihovny Liberec a zúčastnili se konkurzu.