Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Oybin (Húsková)

V pondělí 10.6. se skupinka žáků 8.A pod vedením paní učitelky Húskové vypravila na poznávací cestu na hrad a klášter Oybin.
Zopakovali jsme si loňskou cestu trilexem i parním vláčkem. Tentokrát nás cesta nezavedla do Johnsdorfu, ale do vesničky Oybin. Nad ní se nachází dnes již zřícenina stejnojmenného hradu a kláštera ze 14. století. Prohlídka určitě nebyla nudná, jelikož celý komplex působí jako obrovská prolézačka plná zajímavých zákoutí a nádherných výhledů.
Prohlídka města Žitavy vzhledem ke křesťanskému svátku, který na den naší exkurze padl - a tedy i zavřeným obchodům - pozbyla na lákavosti, proto jsme se cestou zpět zastavili u jezera Kristýna. Po krátkém osvěžení jsme  již spěchali na vlakové nádraží v Hrádku nad Nisou, kde jsme zcela výjimečně byli vděční za malé zpoždění vlaku.

Olga Húsková