Základní škola Liberec Barvířská

Orient - 4.B (Plachá)

ORIENT
3.3.2010 byl den, kdy žáci 4.B měli objednaný program v Oblastní galerii Barevná laboratoř pana Chena. Program byl ušit na míru výstavě Slunce Orientu, která představuje orientálně zaměřenou tvorbu českých autorů. Nejprve si děti prohlédly výstavu, zaměřily se na rysy orientální tvorby a pak je zkoušely uplatnit ve své vlastní práci. Každý  si mohl vybrat činnost, která ho zaujala a naplňovala  spokojeností  a tvůrčí aktivitou. A tak v barevné laboratoři vznikali čínští draci, kvítky sakury, origami, krásné obrázky . V pondělí ve výtvarné výchově  budou žáci zkoušet čínské svitky. Budou na nástěnce, můžete se přijít podívat.

Důležité odkazy

Třídy

Školní družina

Aktuality
Exkurze nejen za motýly (Húsková)

Ve čtvrtek 21.6. se žáci 7.A vypravili v doprovodu paní učitelky Húskové vlakem do Žitavy.

Oslavy řeky Nisy (Plačková)

Diskuse se zástupci vodních skautů Flotila, vedla k nápadu, že žáci ZŠ Barvířská k festivalu aktivně přispějí a uklidí kousek břehu nedaleko školy.