Základní škola Liberec Barvířská

Návštěva partnerské školy

NÁVŠTĚVA  PARTNERSKÉ ŠKOLY
Ve dnech 14. – 17.5.2007 navštívila naši školu skupina žáků a učitelů z partnerské školy Kapellen – Volkschule z Augsburgu. Byl pro ně připraven bohatý program včetně vzájemných dvojutkání mezi žáky, ale u učiteli, ve fotbalu a florbalu. Žáci obou škol také společně navštívili i libereckou radnici, Zoo a bazén. Shlédli rovněž Liberec a jeho okolí z vrcholu Ještědu a na závěr pobytu se všichni sešli u společného grilování, zpívání a táboráku.
Věříme, že jejich pobyt přispěl k vzájemnému poznávání v rámci otevřené Evropy a doufáme, že jim jejich milou návštěvu budeme moci na podzim oplatit.

Exkurze nejen za motýly (Húsková)

Ve čtvrtek 21.6. se žáci 7.A vypravili v doprovodu paní učitelky Húskové vlakem do Žitavy.

Oslavy řeky Nisy (Plačková)

Diskuse se zástupci vodních skautů Flotila, vedla k nápadu, že žáci ZŠ Barvířská k festivalu aktivně přispějí a uklidí kousek břehu nedaleko školy.