Základní škola Liberec Barvířská

Návštěva muzea a prohlídka obrázků pro K. Neumannovou

NÁVŠTĚVA SEVEROČESKÉHO MUZEA A PROHLÍDKA NEJLEPŠÍCH
OBRÁZKU PRO K. NEUMANNOVOU V RADNIČNÍM SKLÍPKU
V pátek 22.2.2008 žáci 2.B po první vyučovací hodině měli zajímavý program. Navštívili Severočeské muzeum v Liberci, kde si prohlédli dvě výstavy. Nejdříve si shledli fotografie z výstavy „Jizerky mýma očima„. Nebylo důležité zapamatovat si deset autorů, jejichž tvorba i život byl spojen s Jizerskými horami,ale uvědomit si, jakou krásu v sobě skrývá krajina v okolí našeho města. Ve velkém sále muzea pak shlédli výstavu „Rostliny ve službách člověka„. Tady nestačilo jen běhat mezi vitrínami,ale skutečně se zajímat, zastavit se a přečíst informace. Někteří to ještě nedokáží. A tak jen některé děti si uvědomily, že rostliny provázejí člověka celým životem. Viděly 4000 let starou pšenici z pyramidy, papyrus, korek, boby kakaovníku apod. Při zpáteční cestě nás neplánovaně překvapil start starých aut, který kluky uvedl do patřičného tranzu, a jen s vypětím sil se nechali přesvědčit k návštěvě nejlepších obrázků pro Kateřinu Neumannovou do prostor radničního sklípku. Svým hlasem mohli podpořit obrázek spolužáka Matje Stříteského, který se dostal do finále. Přejeme ti úspěch, Matěji !

Vánoční výtvarná dílna 2017 (Švihlová)

I v tomto roce proběhla na naší škole Vánoční výtvarná dílna v sobotu 9. prosince 2017.

ÚSPĚCH NAŠICH ŽÁKŮ NA MISTROVSTVÍ REPUBLIKY ČR V KARATE (Plačková)

Ve dnech 2.-3. prosince 2017 se konalo Mistrovství ČR karate WKF v Karlových Varech.