Základní škola Liberec Barvířská

Návštěva K. Neumannové-vyhodnocení soutěže

VYHODNOCENÍ VÝTVARNÉ SOUTĚŽE „ O obrázek Kateřiny Neumannové „
Dnes, 16. ledna 2008, proběhlo v naší škole odměnění vítězných prací výtvarné soutěže O obrázek Kateřiny Neumannové, projektu o nejlepší dětskou kresbu k MS v klasickém lyžování. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: I. stupeň ZŠ a II. stupeň ZŠ.
V první kategorii se vitězi stali Karolína Hefferová ze III. A, Kristýna Horáková ze II. A a Matěj Stříteský z II. B.
V kategorii druhého stupně zvítězili se svými pracemi Jakub Sál ze VII. A, Sandra Mendyszewska z IX. A a David Schauer z IX. A.
Ceny vítězům přijela předat osobně zlatá olympijská medailistka a patronka celé soutěže paní Kateřina Neumannová.
Besedy s ní a autogramiády se zúčastnily děti většiny tříd prvního stupně naší školy a zástupci ze tříd druhého stupně, které se do projektu zapojily.
V posluchárně proběhlo velmi přátelské setkání, na kterém se děti mohly ptát na zajímavé okamžiky ze života naší oblíbené sportovkyně, např. „ které závody se jí jely nejlépe, kde se jí nejvíce líbilo, kolika olympiád se účastnila, ale také odkud pochází a kde nyní bydlí a podobně.“ Paní Kateřina s úsměvem a s dobrou náladou odpovídala a s dětmi si dobře rozuměla. Na závěr své návštěvy dala každému svoji fotografii a podepisovala se i s věnováním.

Důležité odkazy

Třídy

Školní družina

Aktuality
Exkurze nejen za motýly (Húsková)

Ve čtvrtek 21.6. se žáci 7.A vypravili v doprovodu paní učitelky Húskové vlakem do Žitavy.

Oslavy řeky Nisy (Plačková)

Diskuse se zástupci vodních skautů Flotila, vedla k nápadu, že žáci ZŠ Barvířská k festivalu aktivně přispějí a uklidí kousek břehu nedaleko školy.