Základní škola Liberec Barvířská

Návštěva IQ parku - 1.B

IQ PARK BABYLON
V úterý 19.6.2007 žáci 1.B navštívili interaktivní centrum poznávání - IQ park v Babylonu. V ideálním spojení zábavy a poučení strávily děti tři hodiny a o návratu do školy nechtěly ani slyšet. V řadě rébusů, her, kvizů si děti vyzkoušely svůj úsudek, zručnost i znalosti. Zákony optiky vyhrály nad Martínkem a Kristýnkou, ztratili se v zrcadlovém bludišti. Sílu vody poznala téměř všechna trička dětí a písková kresba kyvadlem okouzlila úplně všechny.
A ty hodné děti by ještě chtěly koupit do třídy tu velkou dřevěnou stavebnici a to kyvadlo a vodní kolotoč a ten veliký krasohled…….

Exkurze nejen za motýly (Húsková)

Ve čtvrtek 21.6. se žáci 7.A vypravili v doprovodu paní učitelky Húskové vlakem do Žitavy.

Oslavy řeky Nisy (Plačková)

Diskuse se zástupci vodních skautů Flotila, vedla k nápadu, že žáci ZŠ Barvířská k festivalu aktivně přispějí a uklidí kousek břehu nedaleko školy.