Základní škola Liberec Barvířská

Návštěva brusírny perel a kozí farmy

NÁVŠTĚVA BRUSÍRNY SKLENĚNÝCH PEREL A KOZÍ FARMY
30.5.2008  Výletní areál v Pěnčíně pod záštitou hejtmana Libereckého kraje P. Skokana věnoval žákům 1.A a 2.B naší školy bezplatnou vstupenku na prohlídku brusírny skleněných perel a kozí farmy v Pěnčíně. Prvním zážitkem byl výlet vláčkem na rozhlednu Černá Studnice. Slunečné počasí, dobrá nálada, krásná příroda nás provázela na každém kroku. Při zpáteční cestě jsme se zastavili  ve vesničce Krásná, navštívili kostel Sv. Josefa a z kostelních lavic zazpívali píseň pro radost. Děti se dozvěděly o lékaři Jizerských hor –Kytlovi a jeho kouzlu uzdravovat nemocné. Zvířátka na farmě očarovala každého a ochutnávka kozích a ovčích sýrů byla jenom pověstnou třešničkou na dortu. Domů si každý vezl plnou hlavu nových informací a poznatků, někomu se v batůžku vezly perle pro maminku a sýr pro taťku. Krásný den.

Setkání Erasmus+ v Německu (Marková)

V rámci projektu mezinárodního partnerství škol Erasmus+ naše škola již druhým rokem spolupracuje se školami z Islandu, Německa, Turecka a Norska.

Evropský den jazyků 2. stupeň (Marková)

Evropský den jazyků si každoročně připomínáme 26.září a v naší škole vždy pro žáky organizujeme projektový den.